اعتراف سارق به ۵۰ فقره کش روی از مغازه های ساعت فروشیبه گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ چنگیز ایدون در تشریح این خبر اظهار کرد: بیست و دوم دی ماه امسال مأموران کلانتری ۱۱۲ ابوسعید از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی در جریان وقوع یک فقره سرقت از مغازه ساعت فروشی واقع در محله منیریه قرار گرفتند و با تشکیل پرونده‌ای با موضوع کش روی برای بررسی موضوع به نشانی اعلامی مراجعه کردند.

رئیس کلانتری ۱۱۲ ابوسعید گفت: با حضور مأموران در محل، مالک مغازه ساعت فروشی اظهار داشت، فردی میانسال به مغازه ام وارد شد و چند نمونه ساعت به درخواست وی در اختیارش گذاشتم تا اینکه ساعت دیگری را از داخل ویترین درخواست کرد و به سمت ویترین جلویی رفتم و در نهایت با بهانه‌ای خریدی نکرد و از مغازه خارج شد. پس از خروج وی متوجه شدم یکی از ساعت‌های داخل ویترین مغازه ام سرقت شده است.

وی افزود: با تأیید صحت خبر، مأموران کلانتری ابوسعید در تحقیقات میدانی موفق شدند چهره واضحی از متهم به دست بیاورند که در پایش های اطلاعاتی به دست آمد که متهم سابقه دار بوده و پیش تر نیز به جرم کش روی مدتی را در زندان سپری کرده است.

ایدون عنوان کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی تیمی از مأموران کلانتری برای دستگیری وی اعزام شدند، اما وی از مخفیگاهش نقل و مکان کرده بود.

رئیس کلانتری ابوسعید افزود: تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه صبح روز گذشته مالک مغازه ادعا کرد ساعت سرقتی اش را در یکی از سایت‌های خرید و فروش کالاهای دست دوم مشاهده کرده است.

وی با اشاره به اینکه با به دست آوردن سرنخ‌های جدیدی از متهم، مخفیگاه جدید وی در محدوده کلانتری شناسایی شد، ابراز داشت: با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و در همان بازجویی اولیه به جرم خود مبنی بر سرقت از مغازه ساعت فروشی و فروش آن در سایت‌های اینترنتی اعتراف و در ادامه ساعت سرقتی از مخفیگاهش کشف شد.

رئیس کلانتری ابوسعید افزود: متهم در بازجویی‌های انجام شده به ۵۰ فقره سرقت اعتراف و اظهار داشت در ۲ سال اخیر که از زندان آزاد شده است با مراجعه به مغازه‌های ساعت فروشی در خیابان ولی عصر و محله منیریه به بهانه خرید ساعت از قیمت واقعی ساعت‌ها مطلع می‌شدم و پس از کش روی ساعت‌ها و درج آن در سایت‌های خرید و فروش آنها را می‌فروختم.

ایدون با بیان اینکه متهم به مرجع قضائی معرفی شد، به مالکان مغازه‌ها توصیه کرد: ویترین مغازه را به قفل مجهز کنند تا سارق یا سارقان احتمالی به راحتی به اقلام داخل ویترین دسترسی نداشته باشند و همچنین مالکان مغازه‌های ساعت فروشی محله منیریه و ولی عصر که بدین صورت از مغازه آن‌ها سرقت شده است برای پیگیری پرونده شأن به کلانتری ۱۱۲ ابوسعید مراجعه کنند.Source link

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 1 =