ایبنا – موسسه کارآفرینان فرهنگ و هنر برابر قانون عمل کرده است


 

شفاف‌سازی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت:

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵

 

 

موسسه فرهنگی و هنری کارآفرینان فرهنگ و هنر برداشت غیرقانونی از سهم بررسان کتاب نداشته و برابر قرارداد عمل کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت و در گفت‌و‌گو با خبرنگار روزنامه جهان اقتصاد ضمن اعلام مطلب فوق گفت: این موسسه سال‌ها است که به‌عنوان موسسه معین مورد اعتماد برابر قرارداد قانونی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری دارد.

سیدعباس صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره واریز مبلغ ٤میلیارد تومان به حساب موسسه‌ای برای بررسی و تطبیق ١٣ میلیون صفحه کتاب با ضوابط نشر، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه بررسی کتاب را دارد که این وظیفه را شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارتخانه تفویض کرده است و در دولت‌های مختلف و طی چند دهه گذشته این کار انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کتاب‌هایی که قرار است منتشر و به بازار کتاب عرضه شود پیش از اخذ مجوز براساس قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط بررس‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد، توضیح داد: سال گذشته هم ١٠٠ هزار عنوان کتاب چاپ شده که ٧٠ هزار عنوان آن چاپ اولی بود و نیاز به بررسی داشت. طبیعی است این میزان کتاب نیاز به تعداد زیادی بررسی‌کننده دارد و باید مبلغی به‌عنوان دستمزد به آن‌ها اختصاص پیدا کند.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه بررس‌های کتاب را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین می‌کند، گفت: موسسه‌ای که واسطه مالی قرارداد است برداشتی از سهم بررسان نداشته و برابر قرارداد عمل کرده است.

منبع؛ جهان اقتصاد

Share/Save/Bookmarkکد مطلب: 280397

 

 Source link

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. اشکان می گوید

    ای بابا، حالا خوبه این ۴ میلیارد برای یه کاری هزینه میشه، برید ببینید هر سال چند برابر این مبلغ رو همین تعاونی کارآفرینان فرهنگ و هنر از محل فصل ۵ بودجه -کمک های بلاعوض- دریافت کرده و میکنه چی میشه.
    البته معلومه چی میشه، این موسسه وابسته به ارشاد، حیاط خلوت مالی وزرا و معاونین است.
    کافیه از سایت خود ارشاد، فهرست کمک های بلاعوض سال ۹۶ و ۹۷ رو به این موسسه و انتشارات این تعاونی ببینید.
    بیچاره ما مردم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 29 = 32