تخفیف به افرادی که عوارض ساختمانی را نقدی پرداخت کنندبه گزارش خبرنگار مهر، اعضای شورای شهر تهران به پیشنهاد کمیسیون های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه شورای شهر تهران مبنی بر ارائه تخفیف به شهروندانی که عوارض صدور پروانه و گواهی های ساختمانی را نقدا و بصورت یکجا پرداخت کنند، رای مثبت دادند.

بر اساس این مصوبه خسارت تاخیر تادیه اسناد نکول شده که تاریخ سررسید آنها تا پایان سال ۱۳۹۶ است، در صورت پرداخت کل بدهی به صورت نقد و یکجا (شامل اصل و بدهی و خسارت تاخیر تادیه) تا پایان سال ۱۳۹۸ مشمول تسهیلات تشویقی خواهد گردید.

در این مصوبه آمده است اسناد با سر رسید قبل از سال ۱۳۹۰ و کمتر از ۱ میلیارد ریال مشمول ۷۰ درصد تخفیف، اسناد با سر رسید قبل از سال ۱۳۹۰ از یک تا ۲ میلیارد تومان مشمول ۶۰ درصد تخفیف، اسناد با سر رسید از ۱/۱/۱۳۹۰ تا ۲۹/۱۲/۱۳۹۶ و کمتر از یک میلیارد ریال مشمول ۵۰ درصد تخفیف و اسناد با سر رسید از ۱/۱/۱۳۹۰ تا ۲۹/۱۲/۱۳۹۶ و از یک تا دو میلیارد ریال مشمول ۴۰ درصد تخفیف می شوند.

بر اساس مصوبه سال گذشته شورای شهر تهران، میزان تخفیف بر اساس نرخ سود بانکی معادل حدود ۱۵ درصد بود که با مصوبه امروز شورا، هم شهروندان به پرداخت نقدی عوارض تشویق می شوند و هم روند تکمیل پروژه های عمرانی شهرداری شتاب می گیرد.Source link

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 15 =