داستان ظهور حضرت مهدی (عج ) تعالی فرجه شریف

 

تمام ادیان الهی بر ظهور منجی آخرالزمان اتفاقنظر دارند.

 

عکس پروفایل حضرت مهدی (عج) + بهترین احادیث از امام زمان (عج)

 

رئیس دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی شمالغرب کشور در پیامی گفت: اندیشه ظهور منجی آخرالزمان تقریباً در تمام ادیان آسمانی و آیین های زمینی وجود دارد؛ هر چند جزئیات آن مختلف است.
دفتر منطقه شمالغرب کمیسیون حقوق بشر اسلامی در تبریز با ارسال نامه ای به خلیفه ارامنه آذربایجان ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و سال نو میلادی اظهار امیدواری کرد تا آنان در کنار سایر مردم شریف ایران، زندگی آکنده از سلامتی، شادکامی و موفقیت روزافزون داشته باشند.

متن این نامه به شرح زیر می باشد:

رئیس دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی شمالغرب کشور :
تمام ادیان الهی بر ظهور منجی آخرالزمان اتفاق نظر دارند

رئیس دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی شمالغرب کشور در پیامی گفت: اندیشه ظهور منجی آخرالزمان تقریباً در تمام ادیان آسمانی و آیین های زمینی وجود دارد؛ هر چند جزئیات آن مختلف است.
دفتر منطقه شمالغرب کمیسیون حقوق بشر اسلامی در تبریز با ارسال نامه ای به خلیفه ارامنه آذربایجان ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و سال نو میلادی اظهار امیدواری کرد تا آنان در کنار سایر مردم شریف ایران، زندگی آکنده از سلامتی، شادکامی و موفقیت روزافزون داشته باشند.

متن این نامه به شرح زیر می باشد:
با سلام و تحیت میلاد سراسر نور پیامبر بزرگ الهی، پیام آور صلح و دوستی و نوید بخش سلامت روح و اندیشه ، حضرت عیسی علیه السلام ، همو که لحظه ای در رسالت فراگیر خود در نجات بشرِ گرفتار در گرداب خود پرستی ها سستی ننمود و از آرمان خداپرستی دفاع کرد و میراثی مقدس و جاودانه در تاریخ بشر بنیاد نهاد ، بر همه موحّدان و حق پرستان گیتی مبارک باد.

بدینوسیله فرخنده سالروز میلاد منادی بزرگ عدالت ، پیامبر بزرگ الهی ، پیام آور صلح ، دوستی و مهربانی حضرت عیسی مسیح (ع) و سال نو میلادی را به حضرتعالی و هموطنان ارمنی در آذربایجان تبریک می گوییم.

عالیجنانبان همانگونه که مستحضرید قرآن کریم در آیه ۳۴ سوره مریم، حضرت عیسی مسیح را در بیانی رسا و زیبا به همگان معرفی کرده و در این سوره از تولد حضرت عیسی به تفصیل سخن رفته است ؛ هم چنین در سوره های نساء، توبه، مائده، آل عمران و تحریم از آن حضرت نام برده شده و باید گفت در قرآن مجید نام حضرت مسیح ۲۳ مرتبه با اسم «عیسی» یازده بار با نام «مسیح» و دو مرتبه با وصف «ابن مریم» آمده است.

از دیدگاه اسلام ، تمام ادیان آسمانی برای استقرار حاکمیت الهی، پیوند انسان با خداوند متعال و نجات بشر از مرداب هوا پرستی ظهور کرده اند. از این رو هیچ کدام از پیامبران الهی دیگری را رد نکرده، بلکه پیامبرانِ پیش
” انتظار ظهور منجی در کیش‌های آسمانی مسیحیت، زردشت و مذهب یهود و به طور کلّی در میان مدعیان نبوّت، به مثابه یک اصل مسلم قبول شده است “
از خود را تصدیق کرده و به آمدن پیامبری پس از خود نوید داده اند و بر این اساس در فرهنگ اسلامی، ایمان به همه پیامبران الهی و احترام به پیروان راستین آنان از اعتقادات راسخ مسلمانان شمرده شده است. اعتقاد به نبوت حضرت مسیح علیه السلام و ارتباط او با منشأ وحی از محکم ترین باورهای ماست.

و در این گذر ، شاعران عارفِ پارسی گوی همچنان که در کلامشان از قرآن بهره های فراوانی برده اند و آیات قرآنی و احادیث نبوی در سطر سطر شعرشان جاری است گهگاه اشاراتی از انجیل و تورات در شعر خود آورده اند ذکر نام، شرح صفات، بیان کرامات و معجزات پیامبران الهی، مطلبی است که در شعر شاعران ایران زمین به فراوانی یافت می شود. از این روست که سرگذشت عبرت انگیز حضرت عیسی علیه السلام ، تمثیلات، پندها و معجزات آن حضرت نیز، دفتری ویژه در ادبیات ایران دارد. در شعر شاعرانی چون خاقانی، رودکی، ناصرخسرو و سنایی اشعاری را می یابیم که نام حضرت مسیح در آنها آمده است. حضور انبیای الهی در شعر شاعران، به سبب داشتن علایق دینی و توجه مردمان به کردار و رهنمودهای آن بزرگواران بوده است.

اعتقاد به دوره آخرالزمان و انتظار ظهور منجی غیبی و مصلح جهانی و بزرگ، از جمله مسائلی است که در اصول عقاید ما مسلمانان، جای مهمّی را اتخاذ کرده است؛ همچنانکه این عقیده و باور در کیش‌های آسمانی مسیحیت، زردشت و مذهب یهود و به طور کلّی در میان مدعیان نبوّت، به مثابه یک اصل مسلم قبول شده و همگی به اتفاق، بشارت ظهور همچو مصلحی را داده اند لذا اندیشه ظهور منجی و اعتقاد به آن یکی از نقاطی است که می توان به جرأت گفت تقریباً تمام ادیان آسمانی و آیین های زمینی در این رابطه با یکدیگر اشتراک دارند هرچند جزئیات آن در بین آنها مختلف می باشد.

و بالاخره اینکه مسلمانان نه تنها بر ظهور حضرت مهدی(عج) باور دارند معتقدند که در عصر ظهور و آخرالزمان ، حضرت عیسی مسیح(ع) با ظهور امام زمان(عج) از آسمان آمده و ظاهر خواهد شد و پیروان خود را به سمت حق دعوت خواهد نمود.

عالیجنانبان همچنانکه
” در عصر ظهور و آخرالزمان، حضرت عیسی مسیح(ع) با ظهور امام زمان(عج) از آسمان آمده و ظاهر خواهد شد و پیروان خود را به سمت حق دعوت خواهد نمود “
مستحضرید در عصر بیداری ملت ها و آخرالزمان قرار گرفته ایم ، عصری که انسان ها چشم به راه منجی دوخته اند و خواسته یا ناخواسته از اعماق وجود خود حضور شخصی را با ویژگی های الهی در حکومت جهانی خالی می بینند،لذا بهترین زمان برای تبیین تفکر کرامت ، حقوق بشر و عدالت خواهی می باشد که نه تنها باعث آرامش دل ها خواهد بود بلکه گرایش مردم را به این تفکر ناب و پاک بیش از پیش خواهد کرد.

در دورانی که انسان ها نیاز به امنیت، صلح ، برابری، برادری و حداقل عدم برخوردهای خشن با یکدیگر می باشند نباید صرفاً به دنبال اختلافات گشت چرا که به نظر می رسد راه حل بسیاری از مشکلات جوامع بشری در پیدا کردن نقاط مشترک می باشد ،نقاطی که با فرض اشتراک آنها ، گفتگوی از آنها و فهم سخن دیگران را نسبت به بسیاری از مسائل روشن خواهد کرد و در این میان تعالیم سازنده ادیان مسیحیت و اسلام در سراسر تاریخ در دفاع از حقوق بشر وکرامت انسانی ، موجب تعالی بشر و حرکت او به سوی کمال بوده است و براین اساس پیروان راستین ادیان الهی بایستی با بهره گیری از تعالیم پیامبران ، فضای شهرها را از ایمان ، عشق ، پاکی و خدمت به همنوع آکنده سازند.

و بدینوسیله باید اذعان نمود هموطنان ارمنی در شمالغرب کشور که بارها در صحنه های مختلف داخلی و بین المللی، حسن وطن دوستی و دفاع از ارزشهای متعالی بشریت را به نمایش گذاشته و زیباترین حماسه ها را با حضور خود در هشت سال دفاع مقدس خلق نموده و با دادن شهدای گرانقدری از جوانان ارمنی در راه حفظ و حراست از میهن عزیزمان در برابر متجاوزان به این مرزو بوم ، دوشادوش سایر هموطنانشان از قیام مشروطیت گرفته تا پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی تلاش کرده اند جایگاهی بس ویژه در میان مردم ایران و بخصوص آذربایجان دارند.

دفترشمالغرب کمیسیون حقوق بشراسلامی ضمن شادباش مجدد به هموطنان ارمنی ، امیدوار است حضرتعالی ، اعضای محترم شورای خلیفه گری ارامنه و تمامی هموطنان ارمنی در کنار سایر مردم شریف ایران ، زندگی آکنده از سلامتی ، شادکامی و موفقیت روزافزون داشته باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 32 = 38