دانلود کتاب گذرگاه اسکلت از آنتونی هوروویتس

دانلود کتاب گذرگاه اسکلت از آنتونی هوروویتس

  کتاب گذرگاه اسکلت از آنتونی هوروویتس

  نام کتاب: الکس رایدر 3- گذرگاه اسکلت نویسنده: آنتونی هوروویتس مترجم: گیتا گرگانی انتشارات: کاروان سال نشر: 1387 زبان: فارسی تعداد صفحات: 261 صفحه فرمت: PDF حجم:  2.16 مگابایت  

خلاصه داستان

زمان: قرن بیستم میلادی مکان: انگلستان، شهر لندن “الکس رایدر”، ابرجاسوس نوجوان و همیشه ناراضی، فوایدی برای سازمان جاسوسی انگلستان دارد که هیچ آدم بزرگسالی ندارد. سازمان جاسوسی بعد از مدت ها یک بار دیگر به او احتیاج دارد. اما عملیات شناسایی عادی ای که الکس رایدر در مسابقات تنیس ویمبلدون انجام می دهد به اتفاقاتی هولناک منجر می شود و الکس مجبور می شود از دست یک باند سه نفره از آدمکش های چینی فرار کند. الکس را که حالا مجبور است پنهان شود، به جزیره ای نزدیک کوبا می فرستند؛ جزیره ای به نام “گذرگاه اسکلت”. در آن جا کسی منتظر او نیست جز “آلکسی ساروف”؛ آدمکشی دیوانه و خونسرد اهل روسیه که برای دوباره نوشتن تاریخ جهان نقشه هایی در سر دارد. الکس با بزرگ ترین نبرد زندگی اش مواجه می شود. او که دست تنها است و فقط چند وسیله ی کوچک با خود دارد، باید ساروف را فریب بدهد. و در این بین، ثانیه ها می گذرند و جهان به پایان خود نزدیک می شود. کوسه ها، قاتل ها، الکس رایدر تا خرخره در خطر مرگ …
 

معرفی کتاب

کتاب Skeleton Key (به فارسی: کلید اسکلتی) جلد سوم از مجموعه کتابهای محبوب الکس رایدر است که در آن به یکی دیگر از ماموریت های این جاسوس نوجوان پرداخته است. این ماموریت الکس را از لندن به جزیره ای در کوبا می کشاند. این کتاب در 8 جولای 2002 در انگلستان و  در 28 آوریل 2003 در آمریکا منتشر شد. Skeleton Key به صورت لفظی به معنی کلید اسکلتی است، ولی در این کتاب به اسم یک جزیره تخیلی به نام کایو اسکلتو (معادل اسپانیاییِ Skeleton Key) در کوبا دلالت دارد که الکس به آنجا فرستاده می شود.
 

اطلاعات کتاب

• کتاب Skeleton Key (به فارسی: کلید اسکلتی) جلد سوم از مجموعه جاسوسی Alex Rider (الکس رایدر) است که نخستین بار در سال 2002 توسط انتشارات Walker Books در انگلستان منتشر شد. • این کتاب با عنوان گذرگاه اسکلت (با ترجمه گیتا گرگانی) به فارسی ترجمه شده است.
 

مجموعه الکس رایدر

در سال ۲۰۰۰، آنتونی هوروویتس نوشتن مجموعهٔ موفق Alex Rider (به فارسی: الکس رایدر) را آغاز کرد. این مجموعه داستان پسری به نام “الکس رایدر” را بازگو می‌کند که ناخواسته به دنیای جاسوسی برای سازمان جاسوسی بریتانیا کشیده می‌شود و خطرات بسیاری را از سر می‌گذراند.

مجموعه‌ی الکس رایدر، مشهورترین اثر هوروویتس و مشهورترین مجموعه‌ی جاسوسی دنیا در میان کتاب‌ های نوجوانان است، تا آن‌جا که بسیاری به او لقب جیمز باند جوان را داده‌اند. لقب او، یعنی دو صفر هیچ، اشاره به لقب جیمز باند، مأمور دو صفر هفت دارد که به شکل طنز برای رایدر ساخته‌اند. تا به حال ۶۰۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده و جایزه های معتبر بسیار زیادی را از آن خود کرده است. این مجموعه در اروپا و آمریکا مانند هری پاتر پر طرفدار است. عناوین این مجموعه عبارتند از:

جلد اول: Stormbreaker (به فارسی: توفان شکن – ترجمه شده با عنوان دو صفر هیچ)

جلد دوم: Point Blanc (به فارسی: مقابل به هدف –ترجمه شده با عنوان مدرسه شوم)

جلد سوم: Skeleton Key (به فارسی: کلید اسکلتی – ترجمه شده با عنوان گذرگاه اسکلت)

جلد چهارم: Eagle Strike (به فارسی: ضربه عقاب – ترجمه شده با عنوان ضربه عقاب)

جلد پنجم: Scorpia (به فارسی: عقرب – ترجمه شده با عنوان عقرب)

جلد ششم: Ark Angel (به فارسی: آرک انجل – ترجمه شده با عنوان آرک انجل)

جلد هفتم: Snakehead (به فارسی: سَرماری – ترجمه شده با عنوان سرِ مار)

جلد هشتم: Crocodile Tears (به فارسی: اشک های تمساح – ترجمه شده با عنوان اشک تمساح)

جلد نهم: Scorpia Rising (به فارسی: خیزش عقرب – ترجمه شده با عنوان بازگشت عقرب)

جلد دهم: Russian Roulette (به فارسی: رولت روسی)

 ]]>

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.