دانلود کتاب عقرب از آنتونی هوروویتس

دانلود کتاب عقرب از آنتونی هوروویتس

 کتاب عقرب از آنتونی هوروویتس

  نام کتاب: الکس رایدر 5 – عقرب نویسنده: آنتونی هوروویتس مترجم: مهدی قراچه داغی مجموعه: الکس رایدر انتشارات: ایران بان سال نشر: 1388 زبان: فارسی تعداد صفحات: 341 صفحه فرمت: PDF حجم: 3.64 مگابایت  

خلاصه داستان

زمان: قرن بیستم میلادی مکان: ایتالیا، شهر ونیز “الکس رایدر”، جیمز باند ۱۴ ساله درگیر ماجرای جدیدی می شود. گروه تروریستی “عقرب” قصد دارد با اختراع یک اسلحه جدید تعداد بسيار زیادی از نوجوانان انگليس را به قتل برساند تا از این طریق دولت را تحت فشار قرار دهد. الکس رایدر در ونیز است و دنبال اسراری می‌گردد که مدت‌ها قبل مدفون شده است. آیا پدرش یک آدم‌کش بی‌رحم بود؟ و اگر این‌طور بود، روی الکس چه تأثیری بر جای می‌گذاشت؟ حقیقت در گروه تروریستی عقرب نهفته است و الکس باید خیلی زود تصمیم بگیرد. آیا می خواهد با MI6 سازمانی که به او خیانت کرده است به همکاری ادامه دهد؟ و یا به جای آنها به گروه عقرب می پیوندد و انتقامش را می گیرد؟ آیا اینبار هم الکس با اینکه با شنيدن دروغ هایی درباره پدرش وضع روحی خوبی ندارد مثل هميشه حاضر است از مردم خود دفاع کند …
 

معرفی کتاب

کتاب عقرب جلد پنجم از مجموعه الکس رایدر نوشته آنتونی هوروویتس است که وقایع آن چند هفته بعد از حوادث کتاب ضربه عقاب (جلد چهارم مجموعه) شروع شده و تا 9 روز قبل از شروع ماجرای کتاب آرک انجل (جلد ششم مجموعه) به پایان می رسد. این کتاب در 1 آوریل 2004 در انگلستان و در 17 مارس 2005 در ایالات متحده آمریکا منتشر شد.
 

اطلاعات کتاب

• کتاب عقرب ترجمه ای است از کتاب Scorpia (به فارسی: عقرب) نوشته Anthony Horowitz که نخستین بار در سال 2004 توسط انتشارات Walker Books در انگلستان منتشر شد.
 

مجموعه الکس رایدر

در سال ۲۰۰۰، آنتونی هوروویتس نوشتن مجموعهٔ موفق Alex Rider (به فارسی: الکس رایدر) را آغاز کرد. این مجموعه داستان پسری به نام “الکس رایدر” را بازگو می‌کند که ناخواسته به دنیای جاسوسی برای سازمان جاسوسی بریتانیا کشیده می‌شود و خطرات بسیاری را از سر می‌گذراند.

مجموعه‌ی الکس رایدر، مشهورترین اثر هوروویتس و مشهورترین مجموعه‌ی جاسوسی دنیا در میان کتاب‌ های نوجوانان است، تا آن‌جا که بسیاری به او لقب جیمز باند جوان را داده‌اند. لقب او، یعنی دو صفر هیچ، اشاره به لقب جیمز باند، مأمور دو صفر هفت دارد که به شکل طنز برای رایدر ساخته‌اند. تا به حال ۶۰۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده و جایزه های معتبر بسیار زیادی را از آن خود کرده است. این مجموعه در اروپا و آمریکا مانند هری پاتر پر طرفدار است. عناوین این مجموعه عبارتند از:

جلد اول: Stormbreaker (به فارسی: توفان شکن – ترجمه شده با عنوان دو صفر هیچ)

جلد دوم: Point Blanc (به فارسی: مقابل به هدف –ترجمه شده با عنوان مدرسه شوم)

جلد سوم: Skeleton Key (به فارسی: کلید اسکلتی – ترجمه شده با عنوان گذرگاه اسکلت)

جلد چهارم: Eagle Strike (به فارسی: ضربه عقاب – ترجمه شده با عنوان ضربه عقاب)

جلد پنجم: Scorpia (به فارسی: عقرب – ترجمه شده با عنوان عقرب)

جلد ششم: Ark Angel (به فارسی: آرک انجل – ترجمه شده با عنوان آرک انجل)

جلد هفتم: Snakehead (به فارسی: سَرماری – ترجمه شده با عنوان سرِ مار)

جلد هشتم: Crocodile Tears (به فارسی: اشک های تمساح – ترجمه شده با عنوان اشک تمساح)

جلد نهم: Scorpia Rising (به فارسی: خیزش عقرب – ترجمه شده با عنوان بازگشت عقرب)

جلد دهم: Russian Roulette (به فارسی: رولت روسی)

 ]]>

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.