دانلود کتاب Greenmantle از John Buchan

دانلود کتاب Greenmantle از John Buchan  کتاب Greenmantle از John Buchan

Greenmantle

نام کتاب: Richard Hannay 2 – Greenmantle

نویسنده: John Buchan

مجموعه: Richard Hannay

انتشارات: Project Gutenberg

زبان: انگلیسی

تعداد صفحات: 149 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 851 کیلوبایت

 

خلاصه داستان

زمان: 1915 میلادی مکان: انگلستان، شهر لندن در بحبوحه ی جنگ جهانی اول، “ریچارد هَنی” به وزارت امور خارجه فراخوانده می شود و از او خواسته می شود پیرامون شایعاتی در مورد یک شورش عظیم در قلمرو ترکان مسلمان تحقیق کند. برای شروع این تحقیق، او باید به دوستش “سَندی” در “قسطنطنیه” ملحق شود و به همراه او از راز نقشه های سری آلمانها و متحدشان، ترکان عثمانی پرده بردارند. نقشه سری که در نقطه اوج نبردِ “اِرزوروم”، سرنوشت پیروز جنگ را مشخص خواهد کرد …
 

معرفی کتاب

رمان Greenmantle (به فارسی: سبزقبا) از رمان های معروف ادبیات جاسوسی است که حوادث آن در طول جنگ جهانی اول واقع می شود. ریچارد هنی خستگی ناپذیر باید در جستجوی یک رهبر مذهبی فراری به نام “سبزقبا” کل قلمرو دشمن را زیر پا بگذارد. این رمان به همراه Mr. Standfast (به فارسی: آقای استندفست)، دو رمان جان بوکان هستند که وقایع آنها در طول جنگ جهانی اول اتفاق می افتند.
 

اطلاعات کتاب

• کتاب  Greenmantle (به فارسی: سبزقبا) نوشته جان بوکان در سال 1916 توسط انتشارات Hodder and Stoughton در انگلستان منتشر شد.
 

مجموعه رمان های ریچارد هَنی

جان بوکان شخصیت محبوب رمان های خود، “ریچارد هَنی” را با معروفترین اثرش یعنی “سی و نه پله” وارد دنیای ادبیات جاسوسی کرد. کاراکتری که با ساخت فیلم “سی و نه پله” توسط “آلفرد هیچکاک” معروفیت و محبوبیتش دو چندان شد. مجموعه پنج گانه رمانهای ریچارد هَنی به شرح ماجراجوئی ها و ماموریت های این جاسوس انگلیسی در دوران جنگ جهانی اول و بعد از آن می پردازد. عناوین این مجموعه پنج جلدی عبارتند از: • The Thirty-Nine Steps (به فارسی: سی و نه پله) • Greenmantle (به فارسی: سبزقبا) • Mr. Standfast (به فارسی: آقای استندفَست) • The Three Hostages (به فارسی: سه گروگان) • The Island of Sheep (به فارسی: جزیره گوسفندان) ماجرای رمان “سی و نه پله”  هشت هفته قبل از جنگ جهانی اول اتفاق می افتد. حوادث داستان های “سبزقبا” و “آقای استندفست” در طول جنگ جهانی اول و حوادث دو رمان آخر بعد از جنگ جهانی اول واقع می شوند.
 ]]>

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.