دومین پارک بزرگ اروپا گرفتار آتش شد

آتش سوزی در پارک اروپا

بیش از بیست و پنج هزار بازدید کننده در حال گردش و بازدید از europa park بودند که آتش سوزی شروع شد و به سرعت به بخش های مختلف سرایت کرد.

این مجوعه بزرگ ترین پارک و مرکز تفریحی در کشور آلمان و دومین پارک بزرگ در اروپا است. پس از اعلام آتش سوزی در پارک اروپا بازدید کنندگان به سرعت آن را تخلیه کردند.

در این عملیات دویست مامور آتشنشان برای اطفای حریق اعزام شدند که ۷ تن از آن ها مجروح شدند؛ اما توانستند در چند ساعت آتش را مهار کنند و مجموعه را باز گشایی کنند.

آتش در پارک اروپا

پارک اروپا

پارک اروپا یکی بزرگ ترین شهربازی ‌های آلمان و قاره اروپا می‌ باشد. این شهربازی در نزدیکی شهر روست در آلمان قرار گرفته است.

از نظر تعداد ابزارهای بازی و تفریح و کیفیت آن‌ ها این شهربازی طراز اول محسوب می‌ شود.

این پارک با بیش از ۴٫۵ میلیون بازدیدکننده در سال ۲۰۰۹ پس از دیزنی‌ لند فرانسه دومین مکان تفریحی پربازدید اروپا لقب گرفت.

این پارک، ۱۲ ترن هوایی وجود دارد که قدیمی ‌ترین آن Alpenexpress Mine Train نام دارد و بخشی از آن از یک معدن الماس می ‌گذرد.

جدیدترین ترن این پارک، Arthur نام دارد که یک ترن هوایی معلق است که بخشی از آن در فضای باز قرار دارد و بخشی از آن سرپوشیده است و با تونل وحشت ترکیب شده است.

این پارک، وسایل بازی و تفریحات جذاب، مدرن و باکیفیتی دارد و در روز می ‌تواند میزبان ۵۰ هزار بازدید کننده باشد. پارک اروپا در سال ۱۹۷۵ افتتاح شده است و ۹۵۰ هزار مترمربع وسعت دارد.

درآمد سالانه‌ این پارک در حدود ۳۰ میلیون یورو تخمین زده می ‌شود. این پارک از چندین قسمت مختلف تشکیل شده است که هر کدام به یکی از کشورهای اروپایی اختصاص یافته‌ اند.

پارک اروپا

شروع آتش سوزی در پارک اروپا

طبق گفته ها آتش از داخل یک انبار نگهداری که در میان پارک های موضوعی کشور هلند و اسکانیناوی داشت شروع شد.

پس از آن دستگاهی با نام کشتی دزدان دریایی را به کام خود کشید گفته می شود که برخی از ساختمان های بخش اسکاندیناوی کاملا در آتش سوخته اند و فرو ریخته اند.

افرادی که در پارک حاضر بودند و شاهد آتش سوزی در پارک اروپا بودند، فیلم هایی را ضبط کرده اند که نشان دهنده دودی عظیم است که آسمان را فرا گرفته است.

در این عملیات ۵۰۰ نفر به خاموش کردن آتش کمک کردند که ۲۵۰ نفر از آنان آتش نشان بودند برخی از آن ها به خاطر تنفس گازهای سمی مسموم شدند و ۷ نفر از آن ها مجروح شدند.

طبق گفته های پلیس فدرال آلمان هنوز علت آتش سوزی مشخص نشده است و تحقیق درباره آن ادامه دارد.

علی رغم آسیب هایی که در آتش سوزی در پارک اروپا به آن وارد شد توانستند در روز بعد مجددا پارک را بازگشایی  کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 76 = 85