همکاری سازمان حفاظت محیط زیست با پلیس فتابه گزارش خبرگزاری مهر، فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست و سرپرست دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با رییس پلیس فتای نیروی انتظامی دیدار کردند.

در این دیدار سرهنگ جمشید محبت خانی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار خواستار پیگیری مستمر و قاطع پلیس فتا با برخی از صفحات در فضای سایبری شدند که در آن با اقتدار به نمایش شکار خود می پردازند و یا خرید و فروش سلاح و قاچاق حیات وحش را انجام می دهند، شد.

 منوچهر فلاحی معاون یگان حفاظت محیط زیست نیز در این دیدار به اهمیت جلوگیری از قاچاق حیات وحش پرداخت و گفت: در دنیا سومین قاچاق پول ساز، با بیش از 23 میلیارد دلار قاچاق حیات وحش است. به طبع کشور ما هم به دلیل تنوع زیستی بالایی که دارد مستثنی نیست و فضای سایبری امکانی را به وجود آورده تا فروشنده و خریدار در این فضا به توافق برسند و معاملات به راحتی انجام شود، از شما می خواهیم با ورود به این مسائل فضای سایبر را برای این سود جویان تنگ کنید.

سردار وحید مجید، رییس پلیس فتای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست با اشاره به دغدغه های جدی محیط زیستی ناجا، گفت: یکی از مباحث پر اهمیت ومهم، محیط زیست و اکوسیستم کشورهاست، تا جایی که در مباحث امنیت ملی هم این موضوع همواره مورد توجه قرار می گیرد.

وی در ادامه به نقش پلیس فتا در تامین امنیت فضای سایبری  و کشف جرایم محیط زیستی توضیح داد و گفت: بررسی ابعاد و موضوعات این حوزه، نیاز به برگزاری جلسات متعدد دارد. در خصوص برخی از آنها خودم به صورت شخصی وارد موضوعات می شوم و پیگیری می کنم تا برخی از صفحات و محتواهای مجرمانه به صورت خودکار فیلتر شوند و سایر موارد هم با رصد و پایش شناسایی خواهند شد. البته مشکل برخی از آنها با تذکر حل می شود و برخی دیگر، نیاز به سیر قضایی دارند.

سردار مجید افزود: به زودی تفاهم نامه ای با سازمان حفاظت محیط زیست منعقد خواهد شد تا با طرحی ضربتی، فضای سایبری را از موارد مجرمانه مرتبط با محیط زیست و حیات وحش پاک سازی کنیم.Source link

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

95 − 88 =