دانلود کتاب سرژ لادکو از ژول ورن

دانلود کتاب سرژ لادکو از ژول ورن   کتاب سرژ لادکو از ژول ورن

سرژ لادکو

نام کتاب: سرژ لادکو

نویسنده: ژول ورن

مترجم: فروردین پارسای

انتشارات: راستی نو

سال نشر: 1378

زبان: فارسی

تعداد صفحات: 115 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 1.33 مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: 1876 میلادی مکان: بلغارستان، شهر روسچوک در ادامه سفرِ دریایی “کارل دراگوش” (کارآگاه زبده پلیس) با “سرژ لادکو”، با کشف کاملا اتفاقیِ یک عکس در میان وسایل شخصی لادکو و اسم سرژ لادکو در زیر آن، دراگوش متوجه می شود که همسفر او که خود را “ایلیا بروش” (نامِ مستعاری که سرژ لادکو برای خود انتخاب کرده بود) معرفی کرده بود، همان سرژ لادکوی معروف، غارتگر و دزد دریایی دانوب است. همان کسی که تمام نیروهای پلیس و دستگاه های امنیتی به دنبال به دام انداختنش هستند. با این کشف تمام سوءظنهایی که دراگوش به لادکو پیدا کرده بود، به یقین تبدیل می شود. این در حالی بود که سرژ لادکو برای تهیه داروی قلبی برای دراگوش به شهر رفته بود و وقتی به کرجی بازمی گردد، اثری از دراگوش نمی یابد …
 

معرفی کتاب

کتاب سرژ لادکو یکی از آثار پلیسی و در عین حال تاریخی ژول ورن محسوب می‌شود که بسیار پرهیجان و زیباست. این کتاب سه سال بعد از مرگ ژول ورن منتشر شد و مثل بسیاری دیگر از کتابهایش که بعد از مرگش منتشر شدند، توسط پسرش، میشل ورن ویرایش و بازبینی شده است. این بار ژول ورن، بلغارستان را مهد حوادث داستان خود قرار می دهد و اعلان جنگ ترکیه به بلغارستان را نقطه شروعِ ماجراجویی قهرمان خود برمی گزیند. حوادث این اثر جالب، در اوج جنگ‌هایی رخ می‌نماید که در قرن نوزدهم میلادی در کشورهای ترکیه (که در آن زمان همان دولت عثمانی بود)، بلغارستان، صربستان، روسیه و … به وقوع می پیوندد. رودخانه دانوب که از چندین کشور اروپایی می‌گذرد و آن‌ها را سیراب می‌کند، شاهدی می شود برای این جنگ‌های ناخواسته‌ که بر تعداد زیادی از این کشورها تحمیل شد. حوادث این مجموعه، در همان هنگامه جنگ روی می‌دهد. دزدان و غارتگران، با استفاده از اوضاع درهم مغشوش این کشور ها، دست به چپاول و سایر اعمال جنایتکارانه می‌زنند و دستگاه‌های امنیتی را که در آن هنگام ضعیف شده بودند و بیشتر کارکنان آن به امور مربوط به جنگ می‌پرداختند، با مشکلاتی بسیار زیاد و از جهاتی لاینحل مواجه می‌سازند. ژول ورن با زبانی جذاب و قلمی روان، حوادث این دوره را در قالب داستان “ناخدای دانوب” روایت می کند و در خلال داستان، وقایع تاریخی را به ماجرا پیوند می زند. شاید خوانندگان کتاب‌های ژول ورن داستان‌های زیادی را از این نویسنده مشهور در مورد اکتشافات و اختراعاتی که بعدها به واقعیت مبدل شد، مطالعه کرده باشند، ولی این اثر که برای نخستین بار در سال ۱۳۸۷ به فارسی ترجمه شد، قدرت ژول ورن را در داستان‌های غیر تخیلی به خوبی نشان می‌دهد. به همین دلیل، با ملاحظه این کتاب می‌توان او را در ردیف نویسندگان مقتدر داستان‌های پلیسی نیز به حساب آورد. اوج هیجان داستان این کتاب، در برخوردهایی است که میان آن دو سرنشین کرجی با هم و سپس آن دو نفر با دزدان روی می‌دهد. در این کتاب هم، مانند بسیاری از کتاب‌های ژول ورن، اطلاعات بسیار مفیدی در مورد تاریخچه کشورهای حوزه دانوب و نیز جغرافیای منطقه وجود دارد که با مطالعه آن‌ها، می توان به بسیاری از مجهولات دست یافت. نکته قابل ذکر این است که پیش بینی سرانجام داستان، باز هم مانند سایر داستان‌های ژول ورن کاری بس مشکل است و خواننده تا بخش‌های پایانی کتاب، همچنان در هیجان و اضطراب خواهد بود.
 

اطلاعات کتاب

• کتاب سرژ لادکو ترجمه ای است از کتاب Le Pilote Du Danube (به فارسی: ناخدای دانوب) نوشته ژول ورن است که اولین بار در سال 1908 در فرانسه منتشر شد.
 ]]>

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.