دانلود کتاب عشقها و خاطرات کلئوپاترا از مارگارت جرج

دانلود کتاب عشقها و خاطرات کلئوپاترا از مارگارت جرج  کتاب عشقها و خاطرات کلئوپاترا از مارگارت جرج

 عشقها و خاطرات کلئوپاترا

نام کتاب: عشقها و خاطرات کلئوپاترا

نویسنده: مارگارت جرج

مترجم: کامیار جولایی

انتشارات: جویا

سال نشر: 1389

زبان: فارسی

تعداد صفحات: 916 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 11.7 مگابایت

 

بخشی از کتاب

به ایسیس، مادرم و ماّوای من در زندگی، از آغاز تا زمانی که مقدر چنین باشد که به پایان رسد. من این نوشته ها، تاریخچه ایام عمرم بر روی ای کره خاکی را به تو که به من زندگی بخشیدی  و از من محافظت کردی و با ملاطفت به نویسندۀ آنها، دخترت، نعماتت بیشمار اعطا کردی تقدیم می کنم. زیرا تو بودی که به من این روزهای بیشمار را هدیه کردی و من با اعمالم کارنامه ام را نگاشتم و اکنون با نوشتن این خاطرات کامل، آنها را به تو تقدیم می کنم  و تو می باید کارهایی را که با دست و قلبم به آنها مبادرت ورزیده ام، به داوری بنشینی … من کلئوپاترای هفتم از دودمان سلطنتی بطالسه، ملکه، بانوی دو سرزمین، تئافیلوپاتور، ایزدبانویی که پدرش را دوست می دارد، تئانئوترا، جوان ترین خدای بانو، دختر بطالسه، مادر سزار بطلمیوس الکساندر هلیوس ، همسر ژولیوس سزار  و مارکوس آنتنیوس  چنین می نویسم، کلمات مرا متبرک گردان  و قربانیهای مرا بپذیر. چنین باد …
 

خلاصه داستان

زمان: قرن اول پیش از میلاد مکان: مصر باستان “کلئوپاترا” یکی از ملکه های مصر باستان بود. وی در سن ۱۷ سالگی توسط برادرش به حکومت رسید ولی طرفداران برادرش بزودی او را ار از تخت بر کنار کردند. هنگامی که “ژولیوس سزار” وارد مصر شد به کلئوپاترا کمک کرد تا دوباره ملکه شود. کلئوپاترا به همراه سزار به روم رفت و تا زمان قتل وی در سال ۴۴ قبل از میلاد در آنجا ماند. پس از آن به مصر بازگشت. کلئوپاترا به دلیل زیرکی و جذابیت مورد توجه همه قرار می گرفت.۳ سال بعد از قتل سزار، او با “مارک آنتونی” که همراه “اوکتاویا” بر امپراطوری روم حکم می راند ملاقات کرد. آنتونی بعد از آشنایی با کلئوپاترا همسر خود که خواهر اوکتاویا بود را رها کرد و با کلئوپاترا ازدواج کرد. اوکتاویا جنگی بر ضد آن ها آغاز کرد و در سال ۳۱ قبل از میلاد آن ها را شکست داد. سپاه اوکتاویا، کلئوپاترا و آنتونی را تا اسکندریه مصر  تعقیب کردند. هنگامی که آنتونی دریافت موفق به شکست رومیان نیست، با خنجر خودکشی کرد. کلئوپاترا هم که میدانست به زودی در چنگال دشمن اسیر خواهد شد، دست خود را وارد قفس جانور مورد علاقه اش، افعی کرد و اینگونه ثابت کرد فردی قدرتمند می باشد، زیرا با نیش افعی به زندگی خود خاتمه داد تا به اسارت نرود و به دست دشمن خود، اوکتاویا به قتل نرسد و با وجود این که از اوکتاویا شکست خورد ولی با مرگ شجاعانه خود این شکست را به پیروزی تبدیل کرد.
 

معرفی کتاب

کتاب عشقها و خاطرات کلئوپاترا به روایت زندگی پر فراز و نشیب کلئوپاترای هفتم، آخرین فرعون مصر باستان در قالب رمان می پردازد. داستان کتاب با خاطرات کلئوپاترا از سه سالگی‌اش آغاز می‌شود و تا پایان عمرش ادامه می‌یابد. رمان به شیوه خودزندگی‌نامه نوشته شده‌ است تا به خواننده القا کند که انگار داستان از زبان خود کلئوپاترا نقل می‌شود. مارگارت جرج، نویسنده کتاب چهار بار به مصر و چندین سال را به مناطق مختلف مدیترانه سفر کرده‌ است تا درباره زمینه ها و مستندات تاریخی رمان خود تحقیق و بررسی کند.
 

اطلاعات کتاب

• کتاب عشقها و خاطرات کلئوپاترا ترجمه ای است از کتاب The Memoirs of Cleopatra (به فارسی: خاطرات کلئوپاترا) که در آوریل 1997 توسط انتشارات St. Martin’s Press در آمریکا منتشر شد.
 ]]>

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.