دانلود کتاب قتل در آمستردام از آلیستر مک لین

دانلود کتاب قتل در آمستردام از آلیستر مک لین  کتاب قتل در آمستردام از آلیستر مک لین

 قتل در آمستردام

نام کتاب: قتل در آمستردام

نویسنده: آلیستر مک لین

مترجم: رحیم ساحلی

انتشارات: کتاب حادثه

سال نشر: 1360

زبان: فارسی

تعداد صفحات: 229 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 3.74 مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: 1960  مکان: هلند، شهر آمستردام سیل مواد مخدر به طرف انگلستان و اروپا سرازیر است. “پل شرمان” کارآگاه زبده ی انگلیسی، مامور تحقیق در مورد شبکه ی پخش مواد در آمستردام هلند می شود. اما از لحظه ی اول همه چیز بهم می ریزد و کارآگاه با شرایط بسیار بغرنجی روبرو می شود …
 

معرفی کتاب

زمانی بود که علاقه‌مندان رمان‌های پلیسی هر ماه با کتابی تازه در بازار نشر روبرو می‌شدند و آن را با قیمت ارزان خریداری می‌کردند. این کتاب‌ها با شمارگانی بالاتر از ارقامی که این روزها چاپ می‌شوند، منتشر و عرضه می‌شدند. قتل در آمستردام نام کتابی است که اگر نتوانید آن را از دستفروش‌های خیابان انقلاب یا دیگر خیابان‌های تهران تهیه کنید، باید امیدوار باشید تا فردی از دوستانتان که علاقه‌مند به ادبیات پلیسی است، نسخه دومی از آن را داشته باشد تا در صورت دادنش به شما، کلکسیون کتاب‌های پلیسی‌اش ناقص نشود. این رمان که یکی از رمان‌های خوب و پرفروش آلیستر مک لین بوده که با ترجمه رحیم ساحلی و در قالب اولین عنوان از مجموعه کتاب‌های حادثه به چاپ رسیده است. ترجمه فارسی قتل در آمستردام گواهی بر روزگاری است که مردم ما کتابخوان‌تر بودند و شمارگان کتاب بالا و قیمتش بسیار ارزان بود. این کتاب همان‌طور که در ادامه این نوشتار به سبک نگارش ژرونالیستی‌اش اشاره می‌شود، جنس انتشار ژورنالیستی‌ای هم دارد. به این معنی که زمانی در کشورمان وجود داشته که کتاب‌های حادثه و پلیسی به قدری محبوب بوده‌اند که ناشری در قالب نام «کتاب حادثه» هر ماه یک عنوان از آن‌ها را راهی بازار نشر می‌کرده است. به هر روی، “قتل در آمستردام” اولین عنوان کتاب حادثه است و در کنارش کتاب‌هایی چون “راز کفش های زرد” از ژرژ سیمنون و “مرد زیرزمینی” از راس مک دانلد به چاپ رسیده‌اند. قهرمان اصلي “قتل در آمستردام”، سرگردي به نام پل شرمان از دايره مواد مخدر اسكاتلند‌يارد است كه براي جلوگيري از ورود اين كالا به انگلستان، به كشور هلند مي‌رود تا با ماموري به نام “جيمي دو‌كلاس” صحبت كرده و عاملان را پس از شناسايي، دستگير كند. اما زماني به دوكلاس مي‌رسد كه او را با گلوله از پاي در مي‌آورند و براي همين خودش به تنهايي دست به اقدام مي‌زند. سراسر داستان، تعليق و حادثه و شخصيت‌‌هاي متعددي است كه مرتب به داستان وارد مي‌شوند. ويژگي آثار مك لين، در اخلاق‌گرايي اوست. مك لين كه در يك خانواده مذهبي و با پدري كه كشيش بوده، بزرگ شده، باورهاي اخلاق‌گرايانه خود را در كتاب‌هايش اعمال كرده است. شخصيت‌هاي اصلي او، همواره مرداني مقاوم، معتقد به خدا، پايبند به اخلاق و تسليم ناپذيرند.
 

اطلاعات کتاب

• کتاب قتل در آمستردام ترجمه ای است از کتاب Puppet on a Chain (به فارسی: عروسکی در زنجیر) نوشته آلسیتر مک لین که در سال 1969 توسط انتشارات Collins در انگلستان و از سوی انتشارات Doubleday در آمریکا منتشر شد.
 ]]>

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.