دانلود کتاب چشمان ابوالهول از اریک فون دانیکن

دانلود کتاب چشمان ابوالهول از اریک فون دانیکن کتاب چشمان ابوالهول از اریک فون دانیکن

چشمان ابوالهول

نام کتاب: چشمان ابوالهول  (نسخه تایپ شده)

نویسنده: اریک فون دانیکن

مترجم: جواد سید اشرف

انتشارات: آویژه

سال نشر: 1375

زبان:  فارسی

تعداد صفحات: 243 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 1.53 مگابایت

 

معرفی کتاب

در کتاب چشمان ابوالهول، اریک فون دانیکن از چگونگی پندار مردم مصر باستان در جهت ایجاد مجسمه های غیرطبیعی مثل ابوالهول سخن به میان می آورد. او اسرار صحرای گرم و سوزان و شنزار مصر را همراه مستندات تاریخی می شکافد و با توسل به اساطیر و کتب عهد عتیق و نشانه های امروزی همچون مسافران فضایی و … سعی در کشف اسرار مصر دارد. او از گورهای مقدس و اجساد مومیایی شده آپیس و فراعنه نمونه هایی ذکر می کند که تنها با خواندن مطالب پی به عظمت و عمق ماجرا خواهید برد. اریک فون دانیکن با تحمل رنج سفرهای بس طولانی، به جهان های ناشناخته ای راه یافت که در تاریخ علوم و بخصوص باستان شناسی تحولی بوجود آورد. در کتاب ارابه خدایان سخنان او به خیال بیشتر شبیه است تا حقیقت و بطور اصولی، کار او متکی به باستان شناسی است. اما جهان علوم در سایر کشورهای جهان برداشت و خط تازه ای در تحقیقات و نظرات او در زمینه تاریخ بسیار دور بشر و احتمال سفرهای موجودات بسیار باشعورتر از ما به کره زمین یافت. دانیکن بطور صریح ابراز میکند که: “نوشتن چنین مطالبی نیاز به تهور و شهامت دارد. زیرا این فرضیات با آنچه باستان شناسی تاکنون اظهار داشته سخت تضاد دارد.” این از ویژگیهای ارایه هر فرضیه نوینی است. هر حرکت تازه ای در عرصه هر رشته از علوم، این دشواری را به دنبال دارد که محقق و دانشمند، در معرض لعنت های علمی عالمان است. عده ای راه تمسخر می پویند و گروهی آن را اراجیفی رها شده از مغزِ معلول نویسنده اش می دانند. اریک فون دانیکن معتقد است که گذشته ما چیزی غیر معمول و ناشناخته است. این گذشته به هزاران میلیون سال ابهام می رسد و اینچنین روزنه ای به جواب ابهامات خود می گشاید: «ما در گذشته با سفینه ها و سفینه نشین های سایر کرات آسمانی همکاری و مبادلات علمی و عملی داشته ایم.»
 

اطلاعات کتاب

• کتاب چشمان ابوالهول ترجمه ای است از کتاب Die Augen der Sphinx (به فارسی: چشمان ابوالهول) نوشته اریک فون دانیکن که نخستین بار در سال 1989 و به زبان آلمانی منتشر شد. این کتاب در سال 1996 و با عنوان The Eyes of Sphinx (به فارسی: چشمان ابوالهول) به انگلیسی ترجمه و توسط انتشارات Berkley در نیویورک منتشر شد.
 ]]>

ممکن است شما دوست داشته باشید
بدون نظر
  1. Farzad می گوید

    خوب، من بتازگی این سایت دیدم و چندتا کتاب جذاب انتخاب و دانلود کردم کیفیت نسخه ها عالی بود نحوه برداشت و دسترسی خیلی ساده و سریع ، واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم.
    از همه شما تهیه کنندگان متشکرم. بسیار عالی هست و امیدوارم به نسبت بقیه سایت های جعلی و تبلیغاتی بی ارزش سطح کیفیت شما همچنان عالی باقی بماند.

    1. مرتضی قربانی می گوید

      سلام خدمت شما دوست عزیز. ما نهایت تلاش خود را در جهت دسترسی سریع کاربران به کتابها با انواع گزینه های اضافی فراهم آورده ایم و در حال گسترش آنها هستیم. “نسخه های دیگر هر کتاب”، “کتابهای مشابه هر کتاب” و “کتاب های یک مجموعه” در صورت موجود بودن برای هر کتاب تعریف شده و برچسب ها دقیق و استاندارد اضافه شده اند که امیدواریم راهگشای کاربران در انتخاب راحت تر و سریعتر باشد. در زمینه نقد و آنالیز نیز تا جایی که بتوانیم مطالب را بسط و شرح می دهیم تا یاری رسان کاربران در انتخاب کتاب مورد نظرشان باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.