دانلود کتاب کنگو از مایکل کرایتون

دانلود کتاب کنگو از مایکل کرایتون  کتاب کنگو از مایکل کرایتون

نام کتاب: کنگو

نویسنده: مایکل کرایتون

مترجم: شهناز انوشیروانی

انتشارات: محیط

سال نشر: 1374

زبان: فارسی

تعداد صفحات: 303 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 2.20 مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: 1979 میلادی مکان: آمریکا (ایالت تگزاس: شهر هوستون – ایالت کالیفرنیا: شهر سان فرانسیسکو)، آفریقا (کشور کنگو) در عمق ناحیه جنگلی کنگو (واقع در آفریقا)، در دلِ تاریکی در نزدیکی خرابه های شهر افسانه ای “زینج”، هشت زمین شناس آمریکایی بطور مرموز و وحشیانه ای طی چند دقیقه جان خود را از دست می دهند. ده هزار مایل دورتر، در سازمان خدمات تکنولوژیکی منابع زمین در هوستون (واقع در ایالت تگزاسِ آمریکا)، “کارن راس” ناظرِ سازمان، تصویر ویدیویی آنها را مشاهده می کند: کمپِ ویران شده، چادرهایِ پاره پاره شده، تجهیزاتِ بهم ریخته شده بر روی زمین و جنازه هایی با جمجمه های خرد شده. در سانفرانسیسکو (واقع در ایالت کالیفرنیایِ آمریکا) “پیتر الیوت” با “امی” گوریل خارق العاده ای که 620 واژه زبان اشاره بلد بود و به نقاشی با انگشت علاقه داشت، کار می کرد. نقاشی های اخیر او با دقت تصاویر یک نقاشی سال 1642 را که توسط نقاشی از شهر گمشده زینج به تصویر کشیده شده بود، تقلید کرده بود. هیئت تحقیقاتی دیگری به همراه امی به سرعت به کنگو فرستاده می شود. به دنیای اسرارآمیزی که تنها راه خروج از آن می توانست مرگ باشد …
 

معرفی کتاب

کنگو نوشته مایکل کرایتون رمانی علمی-تخیلی و مهیج با محوریت هیئت های تحقیقاتی و جستجوی الماس است. کتاب داستانی بسیار مهیج داشته و البته در دلِ خود اطلاعاتی را در مورد طبیعت و نوع زندگی و قبایل و حیوانات آفریقایی بخصوص منطقه جنگلی کنگو، جای داده است.

خط سیر داستان:

داستان در مورد یک تیم تحقیقاتی می باشد که به دنبال یک شهر افسانه ای به نام زینج در اعماق جنگلهایِ کنگو می روند که می دانند سرشار از الماس و گنجینه های بسیار است و هر که به آنجا قدم نهاده، زنده بازنگشته است. در طول داستان این گروه به همراه گوریلی به نام “امی” که با زبان اشاره سخن می گوید، اتفاق های عجیبی را تجربه می کنند. 13 روز (از 13 تا 25 ژوئن سال 1979) و هر روز تجربه های عجیب و وحشتناک و جالب توجه که هر کدام از این روزها در یک منطقه و البته هر کدام یک فصل از این کتاب را تشکیل داده است. این گروه نه تنها با قبایل وحشی و آدمخوار همچون “کیگانی ها” باید سرشاخ شوند، بلکه با یک ارتش وحشی و جانی به فرماندهی ژنرال “موگارو” نیز باید دست و پنجه نرم کنند. در روز آخر آتشفشان “موکنکو” که شهر “اینجی” را تبدیل به یک افسانه کرده است، فوران کرده و زمین لرزه و صاعقه های وحشتناک این گروه را اسیر خود می کند و آنها را به بدترین شکل ممکن مجروح کرده و می کشد و از طرفی کیگانی ها هواپیمای آنها را محاصره کرده و به آتش می کشند، اما با کشته شدن جادوگر قبیله خود، صحنه را ترک می کنند. از این گروه، آن گوریل به نام “امی”، “کارن راس” محقق، “پیتر الیوت” دکتر و جانور شناس تیم، “چارلز مونرو” و “کاهگا” توانستند به وسیلۀ بالن پلاستیکی از آن جهنم جان سالم بدر ببرند و شهر نیز برای همیشه به زیر مواد مذاب رفت و در این میان تنها کسی که زرنگی کرد، چارلز مونرو بود که همراه خود 31 قیراط الماس از آنجا خارج کرد و در آمستردام فروخت.
 

اطلاعات کتاب

• کتاب کنگو ترجمه ای است از کتاب Congo (به فارسی: کنگو) نوشته مایکل کرایتون که نخستین بار سال 1980 توسط انتشارات Knopf در آمریکا منتشر شد.
 ]]>

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.