دانلود کتاب The Etruscan از Mika Waltari

دانلود کتاب The Etruscan از Mika Waltari کتاب The Etruscan از Mika Waltari

The Etruscan

نام کتاب: The Etruscan

نویسنده:  Mika Waltari

مترجم: Lily Leino

انتشارات: لی لی بوک

سال نشر: 2016

زبان: انگلیسی

تعداد صفحات: 522 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 2.37 مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: 480 پیش از میلاد مکان: یونان باستان، ایتالیا (جزیره سیسیل – شهر روم – توسکانی) دورانِ حکومت “داریوش هخامنشی” است و هنگامه جنگ دریایی ایران و یونان. زمانی که اقوام مختلف یونانی از جنگ با یکدیگر دست می کشند و خود را آماده جنگ با ایران می کنند.”ترمس” از اهالی “افسوس” که در این جنگ در سپاه یونان بوده و معبد “سیباریس” را آتش زده است، برای قضاوت الهی به معبد شهر “دلفی” می آید و خدایان او را بیگناه می دانند. بعد از آن، او سفرهای مختلفی می کند و کارهای خیلی زیادی انجام می دهد، دزد دریایی می شود، در جنگ اسیر می شود و …
 

معرفی کتاب

کتاب The Etruscan (به فارسی: اتروسکان) یکی دیگر از رمانهای زیبای تاریخی نوشته میکا والتاری است که حوادث آن در حدود سال 480 پیش از میلاد واقع می شوند. این رمان داستانِ تحول روحی و مکاشفه مرد جوانی به نام “ترمس” را در جریان سفرهایش نقل می کند. سفرهایی پر ماجرا از یونان به سیسیلی و سپس به روم و نهایتا به توسکانی؛ جایی که به نامیرا بودن خود و وظایفی که در آینده به دوش دارد، پی می برد. والتاری از طریق تحول شخصیت اول داستانش، تاریخ و فلسفه را در هم می آمیزد و مفاهیمی از این دست را ظریف و استادانه، در تار و پود رخدادها گره می زند. در این میان ستایش میکا والتاری از ایرانیان و داریوش هخامنشی، آن هم از زبان ترمس یونانی، به واقع هر خواننده ایرانی را به شوق وامی دارد. کتاب شامل ماجراها و حقایق تاریخی بسیاری است؛ اما چگونگی وارد شدن ترمس به این ماجراها کاملا تخیلی و ساخته ذهن نویسنده است.
 

اطلاعات کتاب

• کتاب The Etruscan (به فارسی: اتروسکان)، ترجمه ای است از کتاب Turms Kuolematon (به فارسی: ترمس نامیرا) نوشته Mika Waltari، نویسنده معروف فنلاندی که نخستین بار در سال 1955 میلادی در فنلاند منتشر شد.
 ]]>

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.