دانلود کتاب The Thirty-Nine Steps از John Buchan

دانلود کتاب The Thirty-Nine Steps از John Buchan   کتاب The Thirty-Nine Steps از John Buchan

The Thirty Nine Steps

نام کتاب: Richard Hannay 1 – The Thirty-Nine Steps

نویسنده: John Buchan

مجموعه: Richard Hannay

انتشارات: Planet Ebook

زبان: انگلیسی

تعداد صفحات: 146 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 1.76 مگابایت

 

بخشی از کتاب

ساعت سه‌ بعدازظهر آن روز ماه مه، کاملاً دل‌زده از زندگی، از شهر برگشته بودم. چند ماه را در حومه‌ی آبا و اجدادی‌ام گذرانده، و حسابی سیر شده بودم. اگر یک‌سال قبلش کسی به من می‌گفت روزی دچار چنین حسی خواهم شد، به او می‌خندیدم. اما حقیقت داشت. هوا خُلقم را تنگ کرده بود و حرف‌های روزمره‌ی انگلیسی‌ها حالم را به‌ هم می‌زد، نتوانسته بودم به‌ حد کافی ورزش کنم، و جذابیت‌های لندن به بی‌مزگی آب خوردنی بود که جلوی آفتاب گذاشته باشند. مرتب به خودم می‌گفتم: «ریچارد هنی! تو بد هچلی افتاده‌ای رفیق، و بهتر است از آن بیرون بیایی.» …
 

خلاصه داستان

زمان: 1914 میلادی مکان: انگلستان، اسکاتلند “ريچارد هني”، افسر اطلاعات انگلستان به تازگي از “رودزيا” در آفريقاي جنوبي به “لندن” آمده است تا زندگي جديدي را شروع كند، ولي سازمان جاسوسي انگلستان به كمك او نياز پيدا مي كند تا نقشه هاي يك افسر آلماني را خنثي كند، درست در زمانی که اروپا در معرض جنگ است و همه جا پر از جاسوس هاي سازمان هاي مختلف است …
 

معرفی کتاب

رمان سي و نه پله يكي از معروف‌ترين رمان‌هاي كلاسيك در حيطه ادبيات جاسوسي ـ معمايي است كه در سال 1915 ميلادي و توسط نويسنده اسکاتلندی، جان بوكان نوشته شده است. بوکان در حالی این رمان را نوشت که در بستر بیماری افتاده بود، بیماری دئودنال که در تمام زندگیش به آن دچار بود. با اینحال رمان “سی و نه پله” مشهورترین اثر او و نقطه عطفی در حرفه ادبی اش شد. کتاب در اصل به عنوان پاورقی در مجله بلک‌وود (Blackwood’s Magazine) در ماه‌های اوت و سپتامبر ۱۹۱۵ به چاپ شد. اکتبر همان سال انتشارات ویلیام بلک‌وود و پسران (William Blackwood and Sons) در “ادینبرو” تصمیم گرفتند که این پاورقی‌ها را به شکل رمان گردآوری کنند. قهرمان معروف داستان های بوکان، ريچارد هني در این رمان زاده شد. در پنج رمان اول کتاب، قهرمانِ داستان  ریچارد هنی است. ریچارد، قهرمان همه‌فن حريف اين رمان، ناگهان و ناخواسته خود را در وسط معمايي هولناك مي‌يابد و بايد هرطور شده خودش و كشورش را از اين ورطه نجات دهد. نام کتاب برگرفته از جمله اسرارآمیزی است که افسر آلمانی آن را اولین‌بار می‌گوید و قرار است کلید حل معما به دست ریچارد هنی باشد. کتاب به دلیل درونمایه سیاسی‌اش بارها مورد توجه سیاستمداران هم قرار گرفته است و عنوان مشهورترین رمان را در میان سیاستمداران از آن خود کرده است. “سی و نه پله” یکی از اولین رمان‌هایی است که در آن قهرمانِ داستان، مردِ دائم در حال فرار است که بعدها بعنوان یکی از دستمایه‌های اصلی سینمای هالیوود مورد استفاده قرار گرفت. براساس این رمان، فیلم ها و سریالهایی ساخته شده است كه از مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به فيلم سی و نه پله (1935) ساخته آلفرد هیچکاک و سريالي با نام ماجراهاي ريچارد هني (1978) اشاره كرد كه در تلويزيون ايران نيز نمايش داده شد.
 

اطلاعات کتاب

• کتاب The Thirty-Nine Steps (به فارسی: سی و نه پله) نوشته جان بوکان نخستین بار سال 1915 توسط انتشارات William Blackwood and Sons در انگلستان منتشر شد.
 

مجموعه رمان های ریچارد هَنی

جان بوکان شخصیت محبوب رمان های خود، ریچارد هَنی را با معروفترین اثرش یعنی “سی و نه پله” وارد دنیای ادبیات جاسوسی کرد. کاراکتری که با ساخت فیلم “سی و نه پله” توسط “آلفرد هیچکاک” معروفیت و محبوبیتش دو چندان شد. مجموعه پنج گانه رمانهای ریچارد هَنی به شرح ماجراجوئی ها و ماموریت های این جاسوس انگلیسی در دوران جنگ جهانی اول و بعد از آن می پردازد. عناوین این مجموعه پنج جلدی عبارتند از: • The Thirty-Nine Steps (به فارسی: سی و نه پله) • Greenmantle (به فارسی: سبزقبا) • Mr. Standfast (به فارسی: آقای استندفَست) • The Three Hostages (به فارسی: سه گروگان) • The Island of Sheep (به فارسی: جزیره گوسفندان) ماجرای رمان “سی و نه پله”  هشت هفته قبل از جنگ جهانی اول اتفاق می افتد. حوادث داستان های “سبزقبا” و “آقای استندفست” در طول جنگ جهانی اول و حوادث دو رمان آخر بعد از جنگ جهانی اول واقع می شوند.
 ]]>

ممکن است شما دوست داشته باشید
بدون نظر
  1. Dianna می گوید

    با سلام وسپاس بی پایان؛
    اول اینکه واقعا شایسته تقدیر وتشکر دوباره ودائمی هستید، برای حفظ این شأن و شمایل دلنشین و طراحی عالی وفارغ ازتزئین وتبلیغ نامربوط و سهولت وسلامت لینک ها و رابط کاربری و مدیریت حرفه ای سایت و..،
    مجموعه ای چنان ممتازو مؤثرکه علی رغم آگاهی از عدم ارائه کتاب جدید، صرف مرور چندباره کتب و دیدگاه های دوستان ومطالعه نقد واطلاعات مکمل کتابها، هرروزو درهرفرصتی به این سایت سرک میکشم (حتی به بهانه گردش درفضای آن!)
    نکته دیگراینکه درصورت امکان چهارجلد دیگراین مجموعه و اصولا نسخه های انگلیسی آثار را که لااقل مدعی و محتسب ندارد، بیشترارائه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.