۸۶ پروژه نوسازی فضای آموزشی در استان سمنان اجرا می‌شود


به گزارش خبرنگار مهر، سعید هژبری ظهر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت آغاز بازگشایی مدارس به میزبانی سالن جلسات آموزش‌وپرورش سمنان ضمن بیان اینکه در سال ۹۸ رشد بی‌نظیری در اعتبارات حوزه نو سازی و توسعه مدارس استان سمنان شاهد بودیم، اظهار داشت: ۷۲ پروژه نوسازی فضای آموزشی در استان سمنان در دست اقدام بود که با طراحی پروژه‌های جدید این تعداد به ۸۶ پروژه رسید.

وی با بیان اینکه ۶۱۶ کلاس درس در دستور کار طراحی اجرا و تکمیل قرار دارد، افزود: با تکمیل این پروژه‌ها ۱۵۰ هزار مترمربع با تکمیل آن‌ها به فضای آموزشی استان سمنان افزوده می‌شود که این رقم معادل نوسازی ۲۰ درصد فضای موجود در استان است.

رشد ۱۵۹ درصدی اعتبارات استانی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان از رشد ۱۵۹ درصدی اعتبارات استانی در این سازمان خبر داد و گفت: این افزایش اعتبار نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است و این در حال است که اعتبارات ملی تاکنون ۸۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

هژبری با اشاره به اینکه ۲۷۸ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نوسازی مدارس استان سمنان لازم است، خاطرنشان کرد: پیگیری برای تخصیص ۱۰۰ درصدی و به‌موقع این اعتبارات ازجمله اولویت‌های مهم سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است.

وی با تأکید بر اهمیت ویژه مشارکت خیران در اجرای پروژه‌های این سازمان بیان کرد: ۴۲ پروژه در قالب ۲۹۸ کلاس درس توسط خیران در استان سمنان احداث می‌شود.

بهره‌برداری از ۱۴ فضای آموزشی در مهرماه امسال

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با بیان اینکه به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید ۱۴ فضای آموزشی با ۸۸ کلاس درس و مساحت ۱۷ هزار مترمربع در مهرماه تکمیل و بهره‌برداری می‌شوند، یادآور شد: ۳۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل این پروژه‌ها هزینه شده است که سهم خیران در این راستا ۴۴ میلیارد ریال است.

هژبری با تأکید بر اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام تا پایان سال ۹۸ در اولویت اصلی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان قرار دارد، بیان کرد: ۷۲ پروژه نیمه‌تمام در استان سمنان وجود دارد.

وی همچنین تخریب و مقاوم‌سازی فضاهای فرسوده را از دیگر اولویت‌های این سازمان برشمرد و گفت: اجرای طرح نوسازی در شش باب فضای آموزشی در دستور کار قرار دارد و چهار باب تا هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

احداث فضای آموزش در مسکن مهر چالش جدی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با اشاره به اینکه دو باب از این پروژه در دستور کار طراحی است که در آبان ماه عملیات پیمان‌سپاری آن انجام می‌شود، اضافه کرد: عملکرد این سازمان در حوزه مقاوم‌سازی ۱۱ درصد بوده است که درصدد افزایش آن به ۲۵ درصد هستیم.

هژبری با بیان اینکه ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه‌ها پیش‌بینی‌شده است که پیگیری برای تخصیص آن در دستور کار قرار دارد، گفت: احداث فضای آموزشی در حوزه مسکن مهر چالش جدی این سازمان است.

وی از محدودیت فضا و زمین برای احداث فضای آموزشی در مسکن مهر خبر داد و گفت: ۵۶ فضای آموزشی در مسکن مهر استان سمنان نیاز است که این امر می‌تواند به یک چالش جدی در سطح استان مبدل شود.

استانداردسازی تجهیزات گرمایشی مدارس استان سمنان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با بیان اینکه تمام بخاری‌های نفتی از مدارس استان سمنان جمع‌آوری‌شده و به سامانه گرمایشی استاندارد مجهز شدند، خاطرنشان کرد: در استان هیچ مدرسه‌ای نداریم که زیرساخت گاز در منطقه وجود داشته باشد و بخاری نفتی داشته باشد.

هژبری با بیان اینکه استانداردسازی ۳۲۰ کلاس درس امسال در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: ۲۵۰ کلاس درس تا پایان امسال استانداردسازی می‌شود که درواقع در سال ۹۸ بیش از ۵۵۰ کلاس درس استانداردسازی می‌شوند.

وی با اشاره به وقوع رانش زمین در روستای حسین‌آباد میامی بیان کرد: ساختمان یک مدرسه در این منطقه تخلیه شد و تجهیزات ساختمان نیز برداشته شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با بیان اینکه احداث واحدهای مسکونی در اولویت دولت در این منطقه قرار دارد، تصریح کرد: احداث واحد مسکونی برای ۳۰۰ خانوار پیش‌بینی‌شده است که در حال حاضر امکان اختصاص زمین برای احداث مدرسه در این منطقه وجود ندارد.

هژبری با بیان اینکه ۱۷ هزار و ۶۰۰ مترمربع زمین برای اجرای این پروژه نیاز است، بیان کرد: در حال حاضر برای رفع موقتی این مشکل یک باب مدرسه شش کلاسه پیش‌ساخته طراحی‌شده و در اختیار سایر مدارس روستای حسین‌آباد و نر دین قرارگرفته است.Source link

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 57 = 60